Sušický dětský sbor založeno 1969

#50SDS

záhlaví záhlaví záhlaví

50 LET SDS


Vážení přátelé Sušického dětského sboru! Vítejte na stránce, která se věnuje padesátému výročí založení Sušického dětského sboru Pepčou Baierlem. Toto velké výročí oslavíme 11. a 12. října 2019 v Sušici. Vše podstatné se dozvíte zde na této stránce a ve facebookové skupině bývalých členů.

31. října 2018: 

Zdravím, bejvaláci SDS! :-),

ozývám se Vám s novinkou, kterou jsme si pro Vás vymysleli. Vím, je to ještě hodně dlouhá doba, než naplno začnou oslavy padesátého výročí Sušického dětského sboru, ale některé nápady je třeba realizovat s co největším předstihem.

Tím prvním velkým nápadem je kampaň "Samolepky #50SDS do celého světa”.

Nechali jsme si vytisknout samolepky a nyní je na nás, bejvalácích, abychom je rozmístili na co nejvíce místech po světě.

Pokud se tedy chystáte v následujících jedenácti měsících do zahraničí, jak tedy postupovat?

1) Vyzvednout si (zatím maximálně tři) samolepky v městském informačním centru SUŠICE na sušické radnici (otevírací doba zde, dostupné budou od příštího týdne – 5. 11. 2018), nebo se domluvit na předání samolepek v Praze, Plzni nebo Českých Budějovicích:
Praha: Čenda Kříž (kriz@susicesds.cz, 720620718)
Plzeň: Tomáš Nový (tomkonovic@gmail.com, 605337384)
České Budějovice: Adéla Křížová (ada.krizova0976@gmail.com, 728162145)


2) Nalepit samolepku na nějaké známější místo. Prosím, rozmisťujte samolepky rozumně – tzn. tam, kde to není zakázané.

3) Udělejte hezkou fotku samolepky. Nejlépe nějakým fotoaparátem, kvalitním telefonem, … Klidně i selfie se samolepkou, fantazii se meze nekladou. :)

4) Zašlete fotografie na email 50sds@susicesds.cz, nebo kriz@susicesds.cz a připojte jméno autora (bejvaláka SDS) a místo, kde byla fotografie pořízena.

5) Pokud se budete chtít pochlubit světu výroční sborovou samolepkou, nahrajte tuto fotografii na Instagram, Facebook, do facebookové skupiny bejvaláků, atp. Prosím, připojte hashtag #50SDS.

Poslední, pátý bod není, povinný, předchozí čtyři povinné jsou.

Výsledkem této kampaně bude velká výstava fotografií s interaktivní mapou, kde všude je možné naši samolepku potkat. I proto se, prosím, snažte udělat takovou fotografii, aby mohla být vytištěna na větší formát. Nejkrásnější fotografie z nejzajímavějších míst se dostanou do výroční knižní publikace k padesátému výročí SDS.

Pokud se chystáte do zahraničí v blízké době a už se nedostanete do Sušice, případně do těch větších měst, napiště mi e-mail, pokusím se Vám samolepky doručit nějakým jiným způsobem.

Věřím, že za ten rok se nám podaří dostat samolepky opravdu do celého světa! :-)

Čenda Kříž11. října 2018:

Dnes, 11. října 2018 je to přesně 365 dní do zahájení oslav padesátého výročí nepřetržitého fungování Sušického dětského sboru. K tomuto datu jsme na Facebooku spustili uzavřenou skupinu “#50SDS – Bejvaláci Sušického dětského sboru” (http://www.facebook.com/groups/50SDS). V této skupině se časem dozvíte, co vše se na velkolepé oslavy plánuje, jak se budete moci zapojit nebo pomoci, ale hlavním posláním této uzavřené skupiny je připomenout si společné zážitky ze sborových koncertů, zájezdů, táborů a dalších skvělých akcí. Pokud si tedy uděláte čas, nahrajte do skupiny nějaké fotografie, případně videa, ale i klidně jen text s Vašimi vzpomínkami. Nejlépe k příspěvku připojte i rok vzniku a případně označte lidi, kterých se příspěvek týká.

Samozřejmě počítáme i s bývaláky, kteří nejsou uživatelé facebooku. Pro tyto případy jsme zřídili mailovou schránku 50sds@susicesds.cz, kam můžete také zasílat své zážitky a my je tam za Vás nasdílíme. Ale stát se uživatelem Facebooku není nic složitého, určitě to zvládnete.

Cílem této skupiny je také sesbírat co nejvíce společných zážitků, které se stanou náplní nové knižní publikace k padesátému výročí SDS.

Aby diskuze nebyla přímo neřízená, ve skupině se bude pohybovat (zatím) pět tzv. moderátorů (Lída Schlumpergerová, Milena Vrhelová, David Oupor, Lenka Petříková a Čestmír Kříž).

Uvědomujeme si, že padesát let sboru bude za dlouhou dobu, ale s přípravami je potřeba začít co nejdříve.

Těšíme se na Vás nejenom v této skupině, ale například i na první společné akci bejvaláků SDS - Neformální setkání bejvaláků SDS v Kloubu (https://www.facebook.com/events/329557334288549/). Nic oficiálního, pouze posedět a zavzpomínat na společná léta ve sboru.
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555