Sušický dětský sbor založeno 1969

Broučci 2015

záhlaví záhlaví záhlaví

BROUČCI SLAVÍ "TŘICETINY"!„Brouci broučičí písničku si nacvičí“
A nejen jednu! Za 30 let svého trvání zpívali Broučci – přípravné oddělení Sušického dětského sboru – o všem možném. O zvířátkách, o houbách, písničky pohádkové i vánoční,… Texty jsou o to pestřejší, oč je menší rozsah našich melodií. Není se ale co divit – do Broučků totiž chodí děti ve věku pěti až sedmi let, někdy i mladší. Zpívají s námi rok, pak je šupem pošleme do Sluníček a v září nabereme nové. No, a tenhle koloběh trvá už od roku 1985!
A tak jsme se rozhodli, že 24. října uděláme velký výroční Broučičí koncert. Zveme tímto Broučky všeho věku! Zazpíváme si Broučkovskou hymnu, Broučkovskou mazurku, přidáme hity typu „Lama nemá nikdy rýmu“ a určitě nezapomeneme ani na lidovky – už slyším chlapecký sbor, jak zpívá: „Já jsem z Kutné Hory“. V druhé části koncertu pak ctěnému publiku předvedeme zkratku oblíbeného hudebního filmu „Ať žijí duchové“, kterou jsme nacvičili na letošním soustředění přípravek. Prostě – je se na co těšit.
Bez zkoušek by to ale nešlo. Prosím tedy všechny, kteří si rádi připomenou své začátky v Sušickém dětském sboru, aby si zapsali do kalendářů termíny: pátek 16. a 23. října v 17.30 v ZUŠ. Na „duchy“ budou zkoušky zvláštní – sobota 3. a 10. října v 10.00 ve Smetanově sále. Generálka proběhne v sobotu 24. října v 10.00 ve Smetanově sále.
Jestli se nám to povede, tak bude v jednu chvíli stát na jevišti sbor, jehož nejmladšímu členovi bude 6 a nejstaršímu 36 let. A to stojí za to vidět i slyšet.
Na všechny se těší M. Nalgmüllerová, J. Hanusová a M. HouškováOdkaz na stažení not - zde (zip. 2,5Mb)

Program koncertu a texty k písničkám - zde (.pdf)
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555