Sušický dětský sbor založeno 1969

Včelky a Chlapi v Krumlově

záhlaví záhlaví záhlaví

Včelky a Chlapi SDS - Vltavské Cantare 2015Od čtvrtka 7. května do neděle 10. května se Včelky a chlapská část našeho hlavního sboru účastnila VII. Jihočeského festivalu dětských sborů VLTAVSKÉ CANTARE v Českém Krumlově. Včelky byly ubytováni u Brumlíků v rodinách a Chlapi ve Sportmotelu nedaleko od centra Českého Krumlova. 

Již ve čtvrtek proběhla zkouška na Jenkinsovu "Mši Za Mír". V pátek do Krumlova přijeli Včelky, které čekal koncert v sobotu od 15 hodin.

Chlapi v pátek předvedli spolu s dalšími sbory a Jihočeskou filharmonií  ke příležitosti 70 let od ukončení druhé světové války za účasti velvyslance USA Andrewa Schapiroa Jenkynsovu "The ARMED MAN - Mass For Pease". Ve vyprodané jízdárně to byl pro nás všechny obrovský zážitek!

I kvůli takovým koncertům stojí za to chodit do sboru! Díky Krumlove!

A video posted by Sušičký dětský sbor (@susicesds) on


V sobotu se už naplno rozběhly oslavy 20 let českokrumlovského dětského sboru. Medvíďatům Chlapi SDS od 19 hodin předvedli celkem 4 písničky - Nepi Jano, Wolauf, Tři Spirituály a Dva roky jezdím bez nehod. I když nám chyběli kluci maturanti, vystoupení se nám velmi povedlo a zlepšili jsme si náladu po dopoledním koncertě, který se nám intonačně moc nepovedl. 

Více fotografií můžete najít na našem facebooku, instagramu nebo ve fotogalerii.
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555