Sušický dětský sbor založeno 1969

Kořen 2019

záhlaví záhlaví záhlaví

Tábor 2019

Drazí a milí rodičové, přátelé Sušického dětského sboru. Jsem moc rád, že se můžeme setkat na stránkách našeho táborového online deníčku. Už poosmé se vracíme do Kořene, ale letos bohužel v novém složení. V podobě vedoucích. Prostřednictvím tohoto specifického média vám budeme předávat informace o tom, jak si vedeme, co provádíme a v jakém úžasném světě se opět nacházíme. Letos se vydáváme do světa mafie, přesněji do jejího hlavního města, The City of Root`s Heaven. Tam se pokusíme ovládnout co největší část města a vypudit starou vládnoucí rodinu. Držte nám palce.

Váš praktikantský dopisovatel David Nakládal

Mafia in da Root 2019 - Kriminální zápis města Root`s Heaven

1. Den - Sobota 10. 8. 1932

Nacházíme se v roce 1932 a skupina přistěhovalců připlouvá do hlavního města The City of Root`s Heaven. kde všichni očekávají lepší život. Každý si nachází své bydlení a přichází večer. Naši přistěhovalci zjišťují, že město ovládá jedna stará rodina Salsiccia con Senape. Jejíž hlavami jsou: Pesce Bagnato (Lenka Zapletalová), Lombrico Aaffamato (Ondra Zapletal), Marrone Tartaruga (Patrik Hošek) a Riccio Sordo (Míla Marek). Ti si celé nové osazenstvo Root`s Heaven svolají, aby jim oznámili důležitou zprávu. Nejprve všechny hosty přivítali svými vyhlášenými buřty s hořčicí a pak začínají povídat o historii své rodiny:

"Roku 12 let před Kristem v malé vesničce na jihu Itálie úplnou náhodou rodina Salsiccia vyrobila Buřt. Tento buřt se po dlouhý čas těšil náklonnosti lidí prostých i vysoce postavených. Rodina Salsiccia v ústraní bohatla a k radosti všech členů získávala drahocenné kontakty. Mnoho lidí se snažilo duplikovat tuto světoznámou pochutinu, avšak nikdo nedokázal vytvořit takový skvost, jakým byl originální buřt. Tím byla veškerá konkurence rozdrcena.

Rodina Salsiccia začala experimentovat, vymýšleli různé náplně a různé přílohy. A tu se objevil spor. Jak nejlépe dochutit buřt? Kečupem, nebo hořčicí? Rodina se rozdělila. Salsiccia con Ketchup zastávala názor, že kečup je oním božským dochucovadlem, kdežto Salsiccia con Senape kečup odmítali, protože hořčice je lepší.

Jak léta šla, spor byl hlubší a hlubší. Nejprve spolu nemluvili, pak se odstěhovali, a nakonec začali nabíjet kolty. Byli časy, kdy se našla dcera nebo syn, kteří se pokusili rodiny opět spojit, ale vždy to skončilo smrtí.

Salsiccia con Senape rostla a rostla a stávala se mocnější a mocnější, nakonec ovládli celé město. Jednoho dne si svolali radu starších."

"Všichni con Ketchupové jsou mrtví!!!"

Noví obyvatelé bedlivě poslouchali a poté se dozvěděli tu strašnou novinu, rodina Salsiccia con Senape nemá žádné nástupce ani potomky.
V tu chvíli vtrhne do dveří pět mladě vyhlížejících Donnů z různých částí světa. První vchází Ruska Nina Mogilevič (Dáša Lidinská), další Girino Alcapone (Míša Skolková), pak Leopold Carico (David Nakládal), za ním Aimi Atarashī (Alča Nováková) a nakonec i Nicita Emilia de Paras Caña Alfonso Terés (Niki Káňová) ovšem pro nás je to prostě Nicita Terés.
Následovala výměna názorů a nakonec se naši mladí Donnové dozvěděli že budou muset získat peníze a tím ovládnout co největší část města. Ten kdo bude mít část největší převezme nakonec celé město.
Pak už se jenom každý z obyvatel přidal k jedné z rodin a následovala první večerka.

Služební rodinou pro tento krátký den byla rodina Carico.

2. den - Neděle 11. 8. 1932

Naše první ráno začalo tvrdým ruským výcvikem, služebním oddílem byla totiž rodina Mogilevičů. "Pořádným během se člověk probudí a zahřeje." To je ranní motto naší Niny. Poté co se všichni vydýchali, šlo se na snídani. Týmy dostaly Ruskij bochnik.

Poté již přišli pokyny od rodiny con Senape a nastal čas na denní příděl zpěvu. K dopolední svačině jsme dostali Mrazíkovu pochutinu a opět jsme se dali do zpěvu. Bývá běžné, že od 12 do oběda (12:30) zkouší nováčci, ale letos máme speciální novinku, v podobě sborového orchestru, převážně z xylofonů, zvonkoher, houslí a fléten. A také máme sborovou "kapelu" ve složení kytar a ukulele.
K obědu jsme měli Niny buřtovku a Sibirsky zakluscheny s kartoshki, následoval zimní spánek.
Při odpoledním programu si týmy měly batikovat své vlastní šátky, ovšem mafiáni to nemůžou mít tak jednoduché, a proto musely všechny děti běhat pro suroviny (šátek, dřevo a nakonec se osvěžit) a cestou po nich stříleli bossové z jiných rodin.

K odpolední svačině bylo Zahuštěné mléko sibiřské krávy a větvička, díky které měli týmy dost energie aby si začali vymýšlet svůj úvodník. Každý tým nás měl seznámit se vznikem jejich gangu a měli předvést, tanec, píseň a svého nováčka.
Vymýšlení úvodníků bylo přerušeno pouze večerní zkouškou a večeří, k ní byly vyhlášené Stalinovi placičky. V 8 hodin vše bylo hotovo a my jsme postupně zjišťovali jména našich týmů, ty zněly:

Fialoví (Modří) - Elespeto, Don rodiny: Nicita Terés
Černí - Arisuno Shosha Yamaga Kirai, Don rodiny: Aimi Atarshī
Zelení - JINDRAMAMAMAHENA, Don rodiny: Girino Alcapone
Hnědí - Sibrskij Svytoj, Don rodiny: Nina Mogilevič
Červení - Denaro Sporco Niente Lupara, Don rodiny: Leopold Carico

Nakonec už nastal čas na večerku, ale kdo to přijel? V Root`s Heaven se objevila poslední členka rodiny con Senape, Rana Lucida. Asi sebou přivezla bouřkovou světelnou šou a možná i něco víc. No, to ještě uvidíme. Trošku nám zapršelo, ale věříme, že nebude pršet dlouho.

3. den - Pondělí 12. 8. 1932

Mokré počasí nám přetrvávalo a proto jsme si dnešní rozcvičku dali v tanenčím duchu, Rana Lucida všechny nahnala do vězení (zkušebna), kde byla rozcvička v podobě Just dance, které si každý užívá. Po raní hygieně následovala snídaně, ke které jsme dostali Mnoho bílých pochutin a poté se šlo na zkoušku. Rana, ale se svým příjezdem zavedla přísné vedení. Na dnešní den se tedy vyhlásil YES DAY a každý dostal jenom 10 kartiček se slovem NE. K svačině jsme dostali bambitky a ihned po zkoušce jsme se pustili do Románu na talíři a Vosolapu na placce.

Na odpolední program jsme museli připravit mokrý program, trošku ještě přes den sprchlo, a proto si vedoucí připravili 5 stanovišť. U Lombrica si děti procvičili logické myšlení při řešení hádanek, Pesce si prověřila znalost večerníčkových znělek, Marrone zkusil pamět, kdy naše děti měli 10 sekund na prohlédnutí 3 snadných obrázků, které pak měli namalovat, takhle se vystřídal, celý tým. Závěrečný výsledek stál opravdu za to. Riccio hledal vrahy v týmu pomocí městečka Palermo a Lucida nechala týmy lámat si hlavu s šiframi.

Dnešním dnem také započalo velké táborové keškování, jsou 2 druhy kešek, jednodenní a celotáborová. Vypadá to, že oznámení po loňských artefaktech nedostalo nejpřívětivějšího přijetí, ale všichni se dali rychle do hledání. To přerušila svačina, ke které jsme dostali opálený rohlík lepidlem. Poté byl vyhlášen volný program. Kvůli špatnému počasí jsme pustili ve vězení film a naši mafiání si mohli dodělávat jejich šátky na které si malovali názvy týmů a nebo mohli jenom odpočívat.

Na večeři byla krysa s brámborem a pak už nastal čas na večerní program s názvem “Čí to je?”. V prezentaci byly obrázky s věcmi vedoucích a mělo se hádat čí je co. Po tom, co se dohádalo byl už čas jenom na večerní hygienu a spát.

4. den - Úterý 13. 8. 1932

Dnes hned po ránu jsme se pořádně rozcvičili se Sicilským dechovým cvičením, abychom se připravili na odpolední program a zkoušky. Po rozcvičce jsme se vrhli na výborné pizzy na sladko a šlo se na zkoušku. K svačině tento den byl pozdní sběr polosladké.

Po svačině jsme se opět pustili do zkoušky a těšili se na oběd, protože bylo marco pollo en aqua a
Tomátte na Nozze. Dnešní počasí už bylo zase lepší a proto jsme se pustili do velké hry se stanovišti. Každý praktikant i vedoucí si připravil vlastní stanoviště.

Pesce prověřila soustředění všech tím, že se museli 10x zatočit kolem tyče, projít slalom a nakonec prohodit míč obručí. Lombrico si procvičil zase přesnost ve střelbě na pyramidu z kelímků, Marrone cvičil naše členy gangu v překážkovém běhu, Riccio zkoušel rychlost ve skládání a rozkládání kelímků na sebe a Rana se zaměřila na hod oštěpem, ozvláštněný zvířecímy prvky. Leonardo zjišťoval překladatelskou schopnost mafiánů, četl české překlady známých písní a děti museli podle toho hádat název písně a interpreta. Aimi procvičila spolupráci týmu, při vytváření lidského provazu, Nicita potrápila tými šťávovým beer-pongem, Nina se zaměřila na značky firem, které v téhle branži je potřeba poznat a Girino ověřila mrštnost našich mafiánů, při prolézání pavučinou bez doteku.

Tyto soutěže byly pouze na chviličku přerušeny skvělým Burro al alcapone, na které naše Girino nenechá dopustit. Odpolední program skončil akorát těsně před večerní zkouškou, pak už byla jenom večeře, ke které bylo Quatro Rissó Točti.

Po večeři už nezbyl čas na nic jiného než na to, abychom započali večerníky. Jako první byl tým Denaro Sporco Niente Lupara, kteří měli zpracovat Šípkovou Růženku s Jazzam do mafiánského tématu. Když večerník skončil, zbyl nám ještě nějaký čas, a proto jsme dobrovolníkům pustili Just dance pro zkrácení volného času před večerkou.

5. den - Středa 14. 8. 1932

Dnešní služební rodinou byla rodina Kubánská. Tvrdý trénink je základ, a proto byla rozcvička plná kliků, sedlehů, a dalších posilovacích cviků, proto není divu, že po na dneší snídani se všichni tolilk těšili. Byly totiž Polštářky s cukrovkou třtinou. Po snídani šli naše děti opět na zkoušku, praktikanti šůrovat a vedoucí připravit dnešní program.

K svačině jsme dostali pravý kubánský doutník s Jamónem a k obědu byly Babulenky en agua a ta nejlahodnější Nejsvětější trojice. Po odpoledním klidu jsme se dozvěděli kam a proč vedoucí na celé dopoledne zmizeli. "Bude fáborkový pochod." Plní nadšení jsme si vzali pevnou obuv, naplnili pití, vzali si k svačině Odpolední Doutníček s Marónovou ženou a se čtvrt hodinovými intervaly vyrazili na cestu kolem Root`s Heaven.

Jako první nás na cestě čekal Riccio, u které jsme stříleli speciálními šiškami na strom, každá část byla obodována (kořen, větev = 0,5 bodu; kmen = 1 bod; připevněný papírek = 3 body). Snadné to úplně nebylo. Jako druhý na cestě čekal Marrone, s ním jsme měli sehrát nepředvídatelný souboj v Kámen, nůžky, papír. Ale přece jenom když hraje jeden člověk proti skupině, má jistou nevýhodu pakliže používá podobný systém a díky tomu nám ani toto stanoviště nakonec nedělalo takový problém. Jako třetího jsme na cestě potkali Lombrica, v jeho úkolu byla důležitá spolupráce. Tým se chytl za ruce a vytvořil tak dlouhou šňůru, poté první z řady dostal provázek a museli ho dostat nakonec a zase zpátky na začátek, aniž by se rozpojili. Pokračovali jsme dál a s vědomím, že už nás čekají jen ženy jsme dorazili s Raně, která nás potrápila z logické stránky. Na papíru je 9 políček ve čtverci a ty se musí doplnit čísly jako v sudoku 1-9, ovšem součet horizontálně, vertikálně i napříč stranami měl vyjít 15 a to už není úplně snadné. Ovšem pokud si týmy ani po 5 minutách něvěděly rady, dostaly nápovědu. Po vyřešení tohoto úkolu jsme se vrhli na poslední stanoviště, kde byla Pesce. Ta nám převyprávěla černou historku o křížovkovém vrahovi.

Jakmile jsme dokončili i stanoviště Pesce čekal nás už jen pochod do Root`s Heaven. Chvilku jsme si odpočinuli, šli na večerní zkoušku a k večeři jsme dostali Quatro Rissó Točti.

Jako večerní program nás čekal večerník týmu Ruskij Svytoj. Ti měli zpracovat do mafiánského tématu Krásku a zvíže splečně s Reggae. Po tomto večerníku jsme se šli umýt a spát.

6. Den - Čtvrtek 15. 8. 1932
Naším 6. dnem na táboře jsme dokončili první kolo služebních rodin a začínáme kolo druhé, proto dnes slouží rodina Leopolda Carica. Naše Americká rozcvička stmelila všechny členy aspoň trochu dohromady, pomocí “Jede jede mašinka” a Letkisu.

Po této nenáročné rozcvičce v Americkém stylu jsme se přesunuly na pořádnou snídani, kde byl ten den Čtvrtlibrák se sýrem. Potom už na všechny čekala dopolední zkouška. K svačině byly Naked peaches, které sice nemají takový úspěch u osadníku města, ale vosy si tento pokrm nemohou vynachválit.
Následoval oběd s polévkou z Green Eyed Peas a Caricův věhlasný Hot dog v těstíčku s něčím extra.

O dnešní odpoledním klidu se také pořádně rozjely naše táborové turnaje. Jedním z nich je už snad tradiční Pif Pof turnaj a letos nově i turnaj ve hře jménem Macháček, kde víc než důležité umět správně blafovat.
Kvůli malé nepřízni počasí jsme ještě stihli krvavý nůž jako odpolední svačinu před programem. Náhle nastal velký rozruch po celém městě, rodina con Salsici si zavolala posilu, byl to don Joe McHouse (Matěj Chalupka). Doufají že díky němu zhatí naše plány na ovládnutí města.
A protože je to den Americký při odpoledním programu byly dnes zápasy v indiánském fotbal (jinak také Poklad). Dokonce si zahráli i samotní vedoucí a papriky. Program skončil až v půl 7, nějaké to občasné zranění bylo, ale nic vážnějšího. Díky tomu jsme měli lehce zkrácenou zkoušku a po ní jsme se vrhli na pořádný Cowboyův goulash s obilím.
Nakonec už přišel čas na další večerník. Dnes hráli černí, kteří měli Malou mořskou vílu a dechovku. A nakonec už jenom sladký spánek.

7. Den - Pátek 16. 8. 1932
Dnešní rozcvičku jsme dnes zanesli do dobového stylu, ta prává komunistická rozhlasová rozcvička prostě nemohla chybět. Ihned po rozcvičce jsme si pochutnali na yaytse s makarónami.

Dnešní snídaně byla velmi rozmanitá, možná i proto, abychom nabrali síly na zítřejí a nedělní koncerty. Po snídani se šlo na zkoušku, k svačině jsme dostali Brityy persik. Na oběd už nás čekala vynikající voskovka a ihned po poledním klidu jsme se vrhli na finále našeho indiána.

Byl to velice vyrovnaný a napínavý zápas, který ani po uplynutí základního času neznal jeho vítěze. Nakonec zápas skončil remízou. Poté už si mohli všichni tvořit týmy jak chtěli a hrát si jen tak. První byli vyzyvatelé All stars, kteří šli proti vedoucím a paprikám, tento zápas skončil opět nerozhodně 0:0.

Nastal čas na svačinu, k té jsme dostali Khleb. Přišel čas na zkoušku, v tu chvíli nás opustil Leo Carico, který jel na služební cestu mimo město, nikdo ze staré rodiny ovšem nedokázal zjistit kam. Nejistost přešla a my jsme se vrhli na dnešní skvělou pitstsu.

Každý si pochutnal a už se tešil na dnešní večerník, Tým zelených, tedy Jindramamamahena, si připravili sněhurku a sedm trpaslíku s metalem.

Večerník skončil a už už se všichni připravovali na spánek, ale naši bossové měli pro všechny speciální úkol. Pašování zboží (nastříhaná brčka) přes tábor, aniž by je chytila policie (vedoucí a papriky). Běhalo se od základny (volejbalové hřiště) k zásobám, které byly za chatkou č. 14. Těžko říci, kdo si tuto hru užíval více, zda-li policie nebo pašeráci. Jakmile policajt zastavil pašeráka, zabavil mu zboží a dotyčný musel na jednu minutu do vězení, které se nacházelo na terase.

Když se skončilo bylo už po večerce a proto můžeme očekávat posunutý budíček.

8. Den - Sobota 17. 8. 1932

Kvůli včerejším nočním hrám, jsme dnes vstávali až v 8 hodin, abychom nabrali síly na dnešní koncert. Rozcvičku měla naše Aimi, připravila si pro nás typickou japonskou meditaci. Všichni jsme si pročistili mysl a zbavili se veškerého stresu.

Po rozcvičce nás čekal Nunchaku s oblohou a Pak jsme se vrhli na zkoušku a pilně zkoušeli celé dopoledne. Od zkoušení nás vyrušila pouze svačina v podobě japonského Sake. Naše zkoušení skončilo po poledni jako obvykle a šli jsme na oběd, dnes jsme měli Čerstvě nalitou krev a Sushi z kuřete. Ještě jsme si po obědě odpočinuli a pustili jsme se do našeho kýženého koncertu v Kořenské katedrále. Celý koncert probíhal hladce, předvedli jsme naše nováčky, zahráli staré i nové klasiky, no prostě jsme si to celé užili.

Když koncert skončil a vše se uklidilo, přišel čas na odpolední svačinu, ke které jsme dostali Giga Pudding s lopatkou. Po zbytek odpoledne byl volný program, protože si rodina con Senape všimla podivného chování ostatních mafiánů. Následovala večerní zkouška a příprava na nedělní koncert, poté přišel čas na večeři, k té jsme dostali Udon s plody matky Země.

Navečeření jsme se šli podívat na večerník fialových, kteří si připravili Zlatovlásku spojenou s klasickou hudbou. Nakonec už nezbývalo nic jiného, než se jít vysprchovat a zalehnout do postelí.

9. Den - Neděle 18. 8. 1932

Dnes ráno se rozcvičky chopili chlapci v podobě Root pride. Jak Lombricovi tak Joeovi to opravdu slušelo, ale náhle rozcvičku přerušila vzpoura mafiánů.

Bossové našich rodin přivázali Pesce ke sloupu a svým křikem přivolali ostatní členy rodiny. Celá situace byla opravdu napjatá. Následovala honička s přestřelkou. První vyběhla Rana a za ní se okamžitě vrhla Aimi se svou ohrožující zbraní. Za nimi jsme viděli Nicitu prohánějící Marroneho a Nina se vrhla za Ricciem. Mezitím co se naši bossové snažili zadržet tyto tři, Lombrico osvobodil Pesce a chtěli už zaútočit, ale zjistili, že jim došli náboje, a proto jen zbaběle utekli a nechali zbytek rodiny napospas Aimi, Nicitě, Nině a dokonce i Joeovi. Ti už nahnali Riccia, Ranu a Marroneho na okraj oceánu a dali jim na výběr: "Oblečení nebo život!" Jediný Marrone se odmítl vzdát oblečení, a proto byl ihned zastřelen. Zbylí dva se tedy svlékli a už doufali, že jejich životy budou ušetřeny, ale tohle už je válka a zajatci se neberou, a proto i oni byli nemilosrdně zavražděni a svrženi do oceánu. Jak je vidět rodina con Senape opravdu Joeovi neměla věřit, byl totiž od začátku na straně našich mladých donů.

Když bylo po všem šli jsme na snídaní, k té byl benátský závitek Poté jsme dostali balíčky a vyrazili do sousedící Plané, kde jsme měli koncert v kostele. Koncert skončil a my jsme se připravovali na rychlou cestu domů, ale hned u dveří stál Leo, který se vrátil, ze své tajmné cesty a přivedl sebou posily. Jeho starého známého Stefana Affascinanteho (Daniel Nakládal), svého přítele ze školy, se kterým se pustili do Mafiánskéno živobytí a také s sebou přivedl Suria Maria Martinéz Suaréz Ferdinanda Cérés (Jaroslav Panuška), přítele Niciti Terés.

Ti nám oznámili, že zbylí dva členové con Senape odřízli veškerou dopravu do Root’s Heaven, a proto jsme museli jít z Plané do Root’s Heavem pěšky. Ovšem ještě před začátkem jsme se museli zastavit ve vyhlášeném hornickém muzeu, pro zlepšení nálady. Cesta nebyla nejsnazší, ale ubíhala nám vcelku rychle.

Když jsme se vrátili do města po con Senape jako by se zem slehla, a tak jsme se šli všichni smočit do našeho oceánu a dali jsme si zmrzlého Sputnika.

Večer jsme si s pocitem dobře odvedeného dne dali Plněné dělové koule a šli se podívat na večerník vedoucích, kterým týmy vybraly Shreka a kpop jako téma na zpravování. Po večerníku jsme si prošli večerní rutinou a šli jsme spát.

10. Den - Pondělí 19. 8. 1932

Dnešní den sloužila rodina Terés, a jako rozcvičku si Nicita připravila latinsko-americké tance, Cha-chu a rumbu. Celý tábor, pozitivně naladěn dobrou notou a pocitem, že už je město téměř naše si po rozcvičce pochutnal na Mañana mixu.

Poté jsme šli ještě naposled na dopolední zkoušku a k svačině jsme měli Damasco, no a po zkoušce nás už čekal oběd, k tomu jsme dnes měli Sopa patata a Carme con Riso. Dnešní odpolední klid se lehce protáhl, aby se mohlo pokročit v Pif Pof turnaji. Kolem půl 4 byla svačina, Pizza/ Chorizo/ Pañuelos de Hoja, a ihned po ní jsme se vrhli na poslední odpolední program, šlo převážně o logické hry. U Aimi se hádalo, co v překladu znamenají jména členů už převážně zesnulých členů rodiny con Senape.

Pesce Bagnato - Ryba Mokdrá
Lombrico Aaffamato - Žížala Hladová
Marrone Tartaruga - Želva Hnědá
Riccio Sordo - Ježek Hluchý
Rana Lucida - Žába Lesklá

U Joea dostali naši mafiáni 8 názvů kreslených postav a měli je přemalovat. Groot, Lorax, Stitch, Shmebulock, Sonic, Remi, Perry a Garry. Leo měl puzzle, ale s tím, že je skládal člověk, který měl zavázané oči a zbytek gangu ho musel slovně navigovat. Lombrico si připravil 10 slov, že kterých týmy měli vytvořit básničku a u Pesce gangy hádali obrysy hlav vedoucích a praktikantů.

Po odpoledním programu už nás čekala večeře, k té jsme dostali Sakené Carne. Jakmile večeře skončila Lombrico a Pesce si sedli do svého úkrytu a dávali si vodu, na nic jiného už totiž neměli, ovšem ve chvíli jejich nepozornosti se objevila Aimi a nasypala jim do pití jed. Ti svůj šálek s vodou vypili a Aimi tímto převzala se svým gangem celé město Root`s Heaven. Zbylí donové se musí vrátit do svých domovů a zkusit své štěstí a sílu někdy jindy.

Večerní program pokračoval pašování nováčků a letos dokonce i našich báječných nových kuchařek. Poté se rozdávali diplomy, dorty a ceny za vyhrané turnaje. Turnaj v Pif Pofu vyhrál Pavel Aušprunk a turnaj v Macháčkovi vyhrála naše Aimi.Dále se pokračovalo rozloučením našich praktikantů, kteří si připravili video, které můžete shlédnout zde

https://youtu.be/5oS53qCxrbk

a svou píseň na melodii Obladi Oblada od Beatles. Velké rozloučení pak pokračovalo u chatky č.8, kde se již jako každoročně konala diskotéka i s naším diskžokejem Pájou Aušprunkem. Nechybělo ani pomazání letošních Mazáků (Lucka Houšková, Kačka Šprdlíková a Hanka Bouzková). Celá párty končila písní od Michala Davida Non-stop (já chci spát non-stop) a šlo se naposled spát.

11. Den - Úterý 20. 8. 1932

Dnešní ráno byl lehce posunutý budíček. Vstávalo se na 8 hodinu a šlo se ihned na snídani, k té dnes byly pečené šátky táborníků, po snídani se vytvořila rojnice a proběhl velký úklid tábora, poté si šel každý zabalit, zamést, atd.

Dostali jsme balíček na cestu, rozloučili se s Root`s Heaven a vyrazili směr domov.
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555