Sušický dětský sbor založeno 1969

Soustředění Kořen 2020

záhlaví záhlaví záhlaví

Soustředění Kořen 2020 - Scooby-Root TAK JSME TADY!
8.8.2020
Milí přátelé, drazí rodičové,
hlásíme vám, že jsme úspěšně dorazili do našeho tábořiště Kořen v Kořeni.
Dojeli jsme dvěma autobusy, a po vynošení proviantu a našich kufrů různých rozměrů, jsme se pustili do rozřazování chatek. Situaci nám poněkud zkomplikoval koronavirový stav a tak se všichni museli rozdělit do chatek podle hlasů. Když jsme tento úkol úspěšně zvládli a vyřešili Záhadu růžového kufru (pro příště: dejte svým dětem na kufr poznávací znamení, ať si kufr s nikým neprohodí! pozn. autorky), přišla na řadu další životně důležitá otázka: „Kolik párku sníš?“ Odpovědi se různili, stejně jako názory zda s kečupem či hořčicí, ale to už tady jednou bylo…
S plnými bříšky se naši táborníci ukryli do svých chatek a my je obcházeli se strašlivou zprávou o fantomovi, který nás chce vyhnat z tábora. Naštěstí na naše soustředění dorazili i Záhady s.d.s. a jejich věrný společník Scooby – Dooby – Doo. Všichni účastníci našeho hudebního campu zhlédli video, na němž byl fantom zachycen. „Tohle sami nezvládneme…“ pronesl Fred a odstartoval tím naše dobrodružství. Následovalo rozdělení do pátracích oddílů. Fred, Velma, Shaggy, Daphne i Scooby mají tedy svůj tým detektivů. Podaří se jim fantoma odhalit, nebo doopravdy opustí tábor?
V dopise, jež našli všichni ve svých chatkách a v němž připomíná fantom své varování, se podepsal jako Mistr Ch. le B. Kdo se za touto identitou skrývá? Některý ze sbormistrů, někdo ze sboru, nebo snad nějaký obyvatel Kořene? Nebo jsou snad do této záhady zapleteny Doc. Dopeyhappyová, Felixe Avrahamová či dokonce hvězda WalfredWhalová? Máme se bát, že Mistrovým komplicem bude snad paní Houska či dokonce slečna Bageta?
Na žádnou z těchto otázek zatím neznáme odpověď. Ale až na něco přijdeme, budu vás o tom informovat.

Slibuji.
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)PRVNÍ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
9.8.2020
Krásné ráno! Probudili jsme se do slunečného rána a Záhady nás vůbec nešetřili! Začali jsme pěkně zostra a to během, po němž následovala zasloužená snídaně - Cop Doc.Dopeyhappyové s kalnou vodou.
Ranní hlášení shrnulo včerejší večerku, která by mohla být i lepší, a pak již byli týmy přenechány sbormistrům. Jak řekla pořadatelka Felixe Avrahamová „…jsme zde všichni z lásky k hudbě…“, a zpěv je tedy nedílnou součástí našeho hudebního campu v Kořeni, jehož vyvrcholením je finále soutěže O zlatý kořen. Součástí dopoledního pěveckého workshopu bylo i rozdělení nováčků, kteří na konci tábora budou skládat zkoušky ze zpěvu a budou se tak ucházet o místo zpěváka v Hlavním sboru. Každý má svého patrona, jenž jej zasvětí do sborových písní a pomůže jim s přípravou na závěrečnou zkoušku.
Na řadu přichází Scoobyho nejoblíbenější část dne. Oběd. Rozpuštěné nedomrlé kuře a Domrlé kuře s plody země. Dobrou chuť! A jelikož se řídíme moudrem Zdeňka Svěráka - kdo se dobře nají, měl by dělat hají – zahajujeme polední siestu. Ta trvá do dvou hodin odpoledne, kdy se všichni sejdeme v klubovně. Musíme přece vymyslet, co dál. Naši poradu přeruší zpráva od správce tábora. Záhady s.d.s. nemají zaplacené ubytování a musejí tedy opustit camp. Felixe Avrahamová je na dně. Její soutěž se přítomností ducha řítí kamsi do hlubin zapomnění. Odjezdem všech účastníků, kteří odmítli zůstat na stejné soutěži jako Mistr Ch. le B. a kteří si vyžádali vrácení peněz, se jí zkomplikovala i hlavní výhra. Kde vzít teď 100000 Kč? A co s těmi, kteří na soutěži zůstali? Velma uprosila pana správce, abychom si pobyt mohli odpracovat.
Pátrací oddíly se daly hned do práce. Vyčistily bazén od pingpongových míčků, přeskládaly kelímkovou věž, navlékly nitě, zpracovaly papírové odpadky a nakonec ještě prověřily internet.
Panu správci tato pomoc stačí a my se konečně můžeme vrhnout na vyšetř…, tak tedy ne. Ještě jsme neměli naší večerní dávku zpěvu. Po ní nám náš svolávací gong oznamuje čas večeře. Slisované čtverce, jupí!
A víte co? Zítra je taky den a dnes už stejně nic nenajdeme. Vyšetřování tedy odkládáme na zítra. Ale je tu ještě jedna důležitá věc! Losování prvního večerníku. Každý z týmů si vylosuje divadelní styl, v jakém své představení odehraje, a známou dvojici. Nesmí opomenout tanec, písničku a větu „Nebýt vás, tak by se mi to povedlo!“. Velmin tým si vylosoval Tragédii a Adama a Evu. Tak hodně štěstí s přípravami a zítra večer se budeme těšit!
Společně si na večer ještě pustíme díl seriálu, ve kterém naše Záhady odhalují zloduchy, a po tomto dobrovolném programu má každý čas na svou osobní hygienu.
Den uzavíráme čtením pohádek na dobrou noc.

Hezké sny!
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)


DRUHÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
10.8.2020
Případ Fantompřebral na dnešní den Scooby jako hlavní vyšetřovatel. A protože je potřeba si vždy po ránu náležitě protáhnout všechny čtyři tlapky, scházíme na horním hřišti. Snídali jsme Sražené mléko s pečívem a zapili jsme to Výluhem z listů.
Při ranním hlášení Záhady zhodnotily dosavadní snažení svých týmů a ujistili všechny zpěváky, že se během jejich dopolední zkoušky pokusí najít nějaké stopy. Dopolední mňamku zajistili Plody jiných stromů než včerejších. Záhady pátraly, sbormistři vedli své svěřence a než si všichni stihli zatleskat novou písničku, byl čas oběda. Mnichovská polévka mizela nadzvukovou rychlostí a Scoobyho placky snad ještě větší.
Ve dvě hodiny si Záhady svolaly celý tábor, aby nám oznámily, že něco objevily. A to rovnou fantoma! Ukázalo se však, že je to pouze klobouk, černé triko a dva kolíčky. Není to tedy pravý duch. Někdo ho musel vyrobit! Ale kdo? Kdo by se nás chtěl zbavit? A hlavně proč?
Pátrací oddíly vyrazily prozkoumat místo, zda nenajdou další stopy. Zjistili, že si fantom při svém útěku roztrhal plášť a jehož potrhané části jsou skvělé pro stopování. V lese pak dokonce vytratil krabičku od sirek a několik dalších věcí. Ty naše pátrací oddíly dovedly k notám zpěvačky WalfredWhalové. Byly ovšem v deskách pořadatelky Felixe Avrahamové a jako autor textu byla uvedena Julie Dopeyhappyová. Jaké ty tři spolu mají tajnosti?
Poslední stopu našli naši detektivové u vchodu do tábora. Znamená to snad, že tajemný Mistr Ch. le B. je jedním z nás? Navíc na jednom z útržků jsme objevili část monogramu. Dle Velmina přístroje na odhalování monogramů jsme zjistili, že se může jednat o písmeno J či písmeno A. Kdo je tedy fantomem? Felixe Avrahamová, Julie Dopeyhappyová, Andrea Sušilová, Jan Pelech nebo snad dokonce Johanka Pelechová?
To je příliš otázek, po tak náročném stopování. Týmy tedy byly propuštěny na svačinu a s doporučením odpočinku jim bylo dopřáno osobní volno. Tedy až do večerní zkoušky, po které si všichni pochutnali na Pašíku na červeno, jenž je poháněn vrtulí.
Po osmé se všichni usadili ve zkušebně a čekali, co nám Velmin tým HEJ JO NO, předvede. Tragédie o Adamovi a Evě aneb Jak ženy neovládly svět.
Další večerník si přišel vylosovat tým Daphne. Balet o Machu a Šebestové. Hned zítra uvidíme, jak si s touto kombinací poradí.
Všichni byli přesvědčeni, že dneska už nás žádné pátrání nečeká, ale v 21:30 si nás Velma, Fred a Daphne svolali do zkušebny. „Shaggy a Scooby se asi ztratili! Nikde je nemůžeme najít!“ vyděšené hlasy přerušil hluk z kuchyně, ze které vyšla naše hledaná dvojice. Byli pátrat po duchovi, a když prozkoumávali podezřelou díru v zemi, někdo je zasypal. Ale objevili tam…ZLATO! A taky ceduli s několika písmenky. Musí zjistit, co tam bylo za nápis! Mohla by to být přece další stopa. A tak pátrací oddíly vyrazily do naprosté tmy. Nesměly na sebe upozornit hlukem, světlem ani během. Jinak by je chytili fantomové a jen tak by je nenechali odejít. Jako první složil tajenku žlutý tým HAF ŇAF.
DŮL DOPEYHAPPYOVÝCH.
To se mnou nemá nic společného! Jen shoda jmen! Nikdy jsem tam nebyla. Začala jsem utíkat, ale ten blonďatý Frederic mě dostal. Vážně s tím fantomem nemám nic společného. Našli tam můj klobouk. Sakra. Dobře. Přiznávám se. Byla jsem tam. Ale ne kvůli zlatu. Byla jsem tam hledat rodokmeny. Vím, zní to šíleně, ale jak jinak mohu konečně všem dokázat, že jsem potomkem trpaslíka od Sněhurky? Vážně nejsem fantom…
Myslím, že mi teď nikdo moc nevěří, tak doufám, že vy, mí čtenáři, mě nezatratíte.

Nevinná
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)ÍNÁVOŘTEŠYV NED ÍTEŘT (aneb DEN NARUBY)
11.8.2020

Nocí zazněla podivná hudba. A to je poslední, co si pamatuji…

Dobrou noc!
Pohádky na dobrou noc se všem líbily stejně jako obvykle. Po přečtení jsme všechny táborníky vyzvali, aby se dostavili k večeři. Následovaly ztráty a nálezy. A s přihlédnutím k počtu lidí, kteří za své ztracené věci dřepovali, by se dalo říci, že snad každý sborista něco ztratil. Když to však vezmeme naruby, každý svou věc i nalezl. A tolik šťastných shledání na konci povedeného dne z něj udělalo ještě povedenější.
Večerní zkouška se protáhla přes polední klid až do oběda. Všichni si na něm moc pochutnali, neboť na svých talířích objevili kíldenk .rb ,kíldenk .ksuoh ,ílez a ínečepuovořpev.
Jelikož byla večerní zkouška tak dlouhá, dopoledne se přenechalo zábavě. Každý tým připravil pro všechny vedoucí a naše tři praktikantky soutěže, které prověřily jejich fyzickou zdatnost, orientaci v říši pohádek, zkušenosti s upíry a dokonce i přítomnost jejich básnického střeva.
Je čas se nasnídat! Aninalbub zmizela v bříškách strávníku zalita horkým mejač.
A jelikož nový den přivítáme nejlépe pohybem, sešli jsme po ranním divadelním představení Daphnina týmu na hřišti, kde jsme se polohovali do polohy dítěte i střechy.

Všem přejeme dobré ráno!

A zase ta podivná hudba. Nevím, co se dělo, ale je tma a hodiny ukazují, že se blíží desátá hodina. Večerku odstartovala Bláznova ukolébavka.

Zmatená
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)ČTVRTÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
12.8.2020
Velení pro dnešní den přebírá Shaggy. Po včerejší pomstě ducha, který nám přetočil celý náš svět naruby a Záhady ochudil o to nejcennější – o jejich JÁ, je na čase se pohnout z místa a najít další stopy. Ranní hlášení odhalilo, že se nějaký komplic fantoma nachází nejspíše i mezi dětmi, neboť nám někdo ohýbá příbory. A stejně jako k fantomovi se k tomu nikdo nehlásí. Ještě jsme ani nevyřešili první případ a už tu máme druhý. Na řadu přichází dopolední zkouška.
Po výborném obědě a poledním klidu jsme se všichni sešli na terase, abychom pokračovali v hledání stop. Domluvu o dalším postupu, ale přerušil fantom: „Jestli ihned neopustíte tábor, odbouchnu vás jako vaši káru!“. Shaggy a Scooby ho ihned poslechli a úprkem vyrazili ven z tábora. Za nimi se hnali i všichni ostatní. Co teď? Kam půjdeme? Kde budeme spát?
Museli jsme si poradit. Každý tým se dal do stavění svého domku v lese. Děti mohly plnit sportovní i logické soutěže, za jejichž úspěšné splnění dostávaly peníze. Ty pak mohly utratit v našem koloniálu za věci, které jim pomohly se stavbou domu. Mohly se je také pokusit zdvojnásobit v hazardu, kde ovšem musely přijmout riziko ztráty. Mohly je také investovat do vývoje týmu a nechat vyškolit záchranáře, doktory či svoji týmovou armádu. V různých fázích hry přicházely mimořádné události. Povodeň, vedro, epidemie, změna režimu a válka. To všechno jsme zažili. Každý našel své využití někde jinde. Někdo se ukázal jako rozený vůdce a někdo obohatil svůj tým svými schopnostmi hledače, když se ze své výpravy vrátil s pokladem.
Domečky byly opravdu povedené a propracované do nejmenších detailů.
Když se přiblížil večer, vyslali jsme jednoho odvážlivce, aby se podíval, zda duch již opustil tábor.
Vrátil se se šťastnou novinkou a my se zase mohli šťastně vrátit zpět.
Po tak náročné a vysilující hře každý uvítal návštěvu bazénu a večeři u táboráku. Hudba, zpěv, špekáčky a usměvavé tváře. Prostě dokonalá idylka. Jak dlouho to tak vydrží? Zbaví se duch nás, nebo my jeho?
Sledujte naše vyšetřování s námi.

Vaše
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)


PÁTÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
13.8.2020
Dobré ráno! Začali jsme již popáté náš každodenní kolotoč. Po budíčku úder gongu ohlásil čas na protažení těl. Dnes bylo ono protahování ozvláštněno o podstatnou věc celého cvičení a to místa. Obvykle se rozcvičky odehrávají na souši, teď ale přišla řada na bazén. Po lekci aquabalistiky jsme se nasnídali, vyčistili si zoubky a vyslechli si ranní hlášení, které zhodnotilo včerejší stavbu domků. Dopolední zkouška proběhla bez větších komplikací, i když už je znát unavenost zpívajících hlásků.
Odpoledne si nás svolala Velma. „Podívejte, co jsem na internetu objevila!“ prohlásila, zatímco v ruce svírala svůj vytištěný úlovek. Byl to článek z bulvárního plátku BUM!, ve kterém „důvěrný zdroj“ uvedl, že WalfredWhalová si nechala udělat plastiku nosu! Pro všechny její fanynky to byla ohromná srdcervoucí rána, vždyť jejím největším hitem je píseň „Vždy buď sám sebou!“, která hovoří o nedokonalostech těla jako o úžasných úkazech jedinečnosti! Jak nám tohle vysvětlí? To ale ještě nebylo vše. Další důvěryhodnou informací, byla zpráva, že za již zmiňovaný zákrok, utratila vše, co měla a je tedy úplně na mizině! Co když je ona tím fantomem? Chtěla snad všechny účastníky vyhnat z tábora, aby ona sama získala hlavní cenu 100 000Kč? Věděla o zlatém dolu?
Pátrací oddíly byly připraveny na další vyšetřování. Nejprve obešly všechny členy Záhad s.d.s., aby zjistily všechny informace, které by jim mohly pomoci. A aby tyto důležité informace nepadly do rukou fantomovi, musely nejprve u každého splnit drobný úkol. Jako poslední na ně čekala zastávka u našich dvou hlavních podezřelých. Tedy ti, co si říkají Záhady s.d.s. o nás tvrdí, že jsme hlavní podezřelé. Ale to my si líbit nedáme! Pátrací oddíl, který k nám přišel a který nás stejně jako jejich šéfíci, považoval za fantoma, jsme spolu s WalfredWhalovouzamkly do chatky jen s jednou cestou úniku. Takhle nám kazit pověst! Tři týmy stihly uniknout před časovým limitem, ale dva týmy jsme propustili až my.
Po večeři následovaly rovnou dva večerníky. Zelený tým SORTE VERDE si vylosoval Cirkus a Caesara a Kleopatru a žlutý tým HAF ŇAF Loutkové divadlo a Romea a Julii. Obě představení se povedla, ale o vítězi ještě není rozhodnuto, neboť na zítřejší večer si modrý tým vylosoval Operu a jako dvojici Pejska a kočičku. Pokračovalo se tancem.
Večer jsme zakončili čtením pohádek na dobrou noc.
Ale…, je tohle opravdu konec???
V noci nás probudila fantomova flétna a každý z táborníků byl tak okouzlen, že následoval její tón. Ten, kterému libý zvuk popletl hlavu, byl veden tmou a vlákán do širých lánů a polí. Naštěstí si všichni zachovali zdravý rozum a sešli z fantomovy cesty zpět do tábora. Co nás ještě čeká? Jaké další nástrahy nám osud či Mistr Ch. le B. přichystal?

Hlavní podezřelá (ale nevinná)
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)


ŠESTÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
14.8.2020
Slunce znova vyšlo a my se po rozcvičce a snídani sešli ve zkušebně. Místo poklidného hlášení jsme však vyslechli strašlivou zprávu. Velmě, Shaggymu, Daphne i Fredovi se ztratila jejich zvířátka! Kdo to mohl udělat? A proč? Kde teď asi jsou?
Během dopolední zkoušky a poledního klidu hledal každý na vlastní pěst. Avšak bez úspěchu. Proto se Záhady s.d.s rozhodly požádat o pomoc své pátrací oddíly. Každý tým vyrazil se svým vedoucím po stopách mazlíčka. Ty je vyvedly až ven z tábora. Aby zvířátka našla cestu zpět, museli detektivové vytvářet název týmu ze všeho, co měli kolem sebe, či sestavovat jméno svého vedoucího z vlastních těl. I přes odhodlání, které všichni projevili, se mazlíčky objevit nepodařilo. A tím špatné zprávy neskončili.
Mistr Ch. le B., v čase, kdy všichni byli mimo tábor, ukradl veškeré stopy z vyšetřovací nástěnky. Jediné, co po něm zbylo, byl jeho podpis. „Museli jsme být tak blízko!“ vykřikl Fred, když zjistil, co se za jeho nepřítomnosti v táboře událo. Co teď? Kam tohle ještě povede?
Cesta za mazlíčky byla vyčerpávající a tak oddíly dostaly své osobní volno, které se protáhlo až do večerní zkoušky, po které následovala večeře.
Smutek, jenž byl vyvolán zmizením zvířat, ukončila osmá hodina večerní a sdělení, že se miláčci Záhad našli! A když už byla zvířátka na správných místech, mohl nám modrý tým konečně představit svůj večerník Muzikál o Pejskovi a kočičce. S úsměvem na tváři se každý rozešel k večerní hygieně a v posteli počkal na ukolébavku a její tóny, které s sebou přinesly dobrou noc…

Šťastná (z toho, že má opět svou žirafku Booby)
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)

SEDMÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
15.8.2020
Klidná noc, slunečné ráno a hlášení plné pozitivních zpráv. Že by nám dal Mistr Ch. le B. konečně pokoj? Ač je to k nevíře, nerušeně jsme se prozpívali až do oběda.
Po poledním odpočinku na každý tým, čekal důležitý úkol. Musí vytvořit Záhadám novou káru, ve které by opět mohly honit duchy a přízraky. Tu starou jim odbouchl Mistr Ch. le B. jako varování pro všechny, kteří by dobrovolně neopustili tábor.
Velma, po ohledání ohořelých trosek jejich dodávky, přišla s objevem, který se sice může zdát nepodstatný, ale změnil směr celého pátrání. V dodávce našla kalafunu. Z minulých stop již dokázali sestavit několik vhodných podezřelých. Nyní se jejich okruh zmenšil pouze na ty, kteří hrají na housle. Já jsem z toho venku! Říkala jsem vám, že jsem nevinná! Kdo je tedy fantomem? Felixe Avrahamová, Walfred Whalová, nebo Jan Pelech?
Všechny týmy se na dodávkách vyřádily a do vybavení přidaly Fredovi mnoho úžasných vychytávek. Teď mohou Záhady pokračovat v plnohodnotném vyšetřování a snad už fantoma brzy dopadnou.

Vše pro vás sleduje
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)

OSMÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
16.8.2020
Je neděle a nic se tedy nedělá. I vyšetřování je dnes pozastaveno. Dnešní den je totiž dnem významným. Koncertní den naší soutěže O zlatý kořen.
Dodržujeme hlasový klid stejně jako pitný režim a na zkoušce dolaďujeme poslední takty písní. Fantom se asi někam schoval, neboť neruší naši hudební soutěž a již druhý den je bez odezvy.
Koncert pro naši první linii, neboť na více řad nám personál nestačil, začal po čtvrté hodině. Pod přístřeškem, který je pro nás v Kořeni stejným světem, kterým jsou pro divadelníky jevištní prkna, se vystřídala mužská i dívčí část sboru s novými či obnovenými písničkami a nakonec si všichni zazpívali staré známé klasiky, na které se přidala i naše jediná divácká řada.
Večer na nás čekal poslední večerník. Vedoucích a praktikantů. Lucie Borhyová a Rey Koranteng v hororu. A o kom jiném mohl být než o kořenovém vrahovi?
V půl desáté si nás svolal Fred. Je na čase chytit fantoma! A vymyslel pro to geniální plán. Každý má svůj důležitý úkol. Daphne, Velma i Fred. Ale ty nejdůležitější role zbývají na Scoobyho a Shaggyho. Budou ducha nahánět!
Všichni byli na svých místech a akce probíhala dle původního plánu. A je to! Fred se chystal odhalit ducha. Ale co to? Z bazénu místo fantoma vyplaval Scooby! Geniální plán nevyšel a duch je stále mezi námi. Co bude dál?

Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)


DEVÁTÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
17.8.2020
Poslední den před naším odjezdem. Veškeré stopy k padouchovi byly ukradeny. Musíme znovu prověřit vše, co se od prvního dne stalo. Duch nezanechal žádné nové stopy. Nechal nás na pokoji, nebo je to jen klid před bouří a to hlavní nás ještě čeká?
Poslední den. Musíme zjistit, kdo je tajemným Mistrem. Tak znělo poslání dnešního ranního hlášení.
Po obědě vyrážíme znovu prozkoumat všechna místa, kde jsme v uplynulých dnech našly tolik podstatných informací. K některým je zapotřebí fyzická odolnost, k jiným je třeba logické úvahy.
Ve večerních hodinách se s těmito informacemi scházíme ve zkušebně. Abychom se pojistili před únikem informací, je třeba se ujistit, zda jsou všichni přítomní členy našeho pátracího sboru. Několik nejmladších složilo zkoušky, ale oficiálně přijati ještě nebyli. A to bylo třeba napravit. Prvním bodem večera bylo tedy pasování nováčků, po němž přišel čas, abychom si odpověděli na otázku, která nás provází celým táborem. Kdo je Mistr Ch. le B. a proč nás chtěl z tábora vyhnat?
Každý tým měl k dispozici všechny stopy, které byly nalezeny, a záleželo už jen na jejich detektivních hlavičkách. Jako první odhalil padoucha modrý tým ŠEKFEJEK ČAPATA.
„Je to pan Baierl! Do Kořene jezdil již několik let a při jedné ze svých pochůzek kolem tábora objevil zapomenutý zlatý důl. Teď odchází do penze a zlatem z dolu si chtěl přilepšit a užívat si života!“ objasnila Velma. „A nebýt vás, všetečných děcek, tak by se mi to povedlo!“ řekl na svou obranu náš nejmilejší sbormistr, usmál se a sedl mezi nás.
Následovalo vyhlášení. Celotáborovou hru vyhrál žlutý tým HAF ŇAF jen s malým rozdílem od druhého týmu ŠEKFEJEK ČAPATA. Na třetím místě se umístil tým BARBIE LESBIANS, čtvrtí byl oranžový tým HEJ JO NO a na posledním pátém místě byli zelení SORTE VERDE.
A pokud jsme na začátku vítali nové členy, musí se zbavit těch starých. Loučení s odcházejícími. S námi praktikanty. Poslední tábor, poslední píseň a tedy i čas poděkovat. Poděkovat všem, kteří nás provázeli zkouškami už od útlého věku a učili nás lásce k hudbě i k lidem. A poděkovat i všem těm lidem, které jsme se naučili milovat. Našim spoluzpěvákům. Bez této lásky by sušický sbor byl jen dalším mezi stovkami sborů, ale díky ní je všem, kteří jím projdou druhou rodinou. DĚKUJEME!
Naší poslední povinností je pasovat mazáky sboru, kteří příští rok budou na naší nynější odcházející pozici. Na tuto událost se ze zkušebny přesouváme mezi chatky k písničkám a tanci. Je mnoho důvodů k radosti a společnému veselí a tak je naše večerka prodloužena do jedenácti hodin. Krásnou dobrou noc!

Dojatá a pociťující nostalgii
Doc. Doppeyhappyová (Hana Bouzková – praktikantka)

POSLEDNÍ DEN
18.8.2020
Duch byl dopaden a ráno šel za trest, že chtěl všechno zlato pro sebe, budit všechny táborníky písní a přát jim hezký den. Po snídani následoval úklid a balení. Pak už jen odjezd do Sušice. A je to za námi.
Zvládli jsme to! Další společné sborové soustředění, které sice bylo ztíženo koronavirovou situací, ale i tak stálo za to. A to díky úžasným lidem, kteří se na chodu celého tábora podíleli. Dopolední pěvecký program zajišťovali Andy Sušilová s Honzou Pelechem, odpolední zábavný program tým vedoucích a praktikantů Lenka Zapletalová, Ondra Zapletal, Míla Marek, Patrik Hošek, Lucka Hromádková, Lucka Houšková, Kačka Šprdlíková a Hana Bouzková. O naše plná bříška se staraly naprosto báječné dámy Hana Staňková, Petra Hoblová, Dáša Lidinská, Zdena Šímová a Vendula Dandová. A naše zdraví měla na starost Hana Hará.
Nakonec se patří poděkovat těm nejdůležitějším, bez kterých by tábor opravdu nebyl. A to všem sboristům, kteří se přidali k Záhadám a společně vyřešili letošní táborový případ. A co je čeká příští rok? To už je ve hvězdách.

S díky
Vaše dopisovatelka Hana Bouzková (Doc. Dopeyhappyová)
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555