Sušický dětský sbor založeno 1969

SlovinskoSDS

záhlaví záhlaví záhlaví


Slovinsko - Celje 201520. dubna 2015, 12:55: JSME DOMA!!!


V pondělí 20. dubna kolem půl šesté jsme dorazili k ZUŠ. Měli jsme dorazit v sedm, ale nebylo tomu tak, protože obchodní cetrum v Lublani (a všechny další obchody v hlavním městě) byly zavřené, rozhodli jsme se vyrazit na cestu domů o dvě hodiny dříve. 

V neděli jsme museli opustit pokoje do deseti hodin a v tu samou dobu nám začala společná zkouška před Celjski Domem. Dvouhodinová zkouška a navazující dvouhodinový koncert byl velmi náročný. Radnice zakrývala stínem půlku pódia, proto altům byla zima a sopráni si stěžovali na horko. Na programu bylo šest společných písniček pro všechny sbory a naše sólové vystoupení s "Voda, Voda" a "Mila moja". Po skončení koncertu jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl na ubytování, kde jsme si vyzvedli kufry a dokoupili zásoby na dlouhou cestu domů.

Jednu hodinu trvala cesta do Ljublaně, kde jsme absolovovali krásný okruh (za tip děkujeme sbormistryni Lee z Pražské kantilény!). Počasí se povedlo, sice studeně foukalo, ale svítilo sluníčko. Kolem deváté hodiny jsme vyrazili do Sušice. 

V plánu je udělat DVDčko z cesty - o všem budete brzy informováni na našich webových stránkách a sborové nástěnce v ZUŠ.

Fotky ze soboty a neděle na facebooku

Fotky a minividea na sborovém instagramu

Děkujeme moc za vaše přání, gratulace a obrovskou podporu!!!

Čestmír Kříž
spolecna


19. dubna 2015, 8:55: MÁME DALŠÍ STŘÍBRO!!!


Naše děvčata včera vybojovala další nádherné stříbrné pásmo! Po výborném výkonu jsme měli všichni obrovskou radost, kterou nám trochu pokazila porota. Pouze o půl bodu více než smíšená kategorie. 
Večer se konala neformální setkání s porotou, kde nám velmi pochválili Miniwanku a vysvětlovali co zlepšit. 

Dnes nás čeká od deseti hodin společná zkouška s ostatními sbory, ve dvanáct hodin společný koncert na náměstí v Celji. Místo oběda jsme se rozhodli pro balíčky. Po koncertě nás čeká odjezd do hlavního města Lublaně. V noci návrat domů.

spolecna


17. dubna 2015, 23:45: Máme za sebou asi nejnáročnější den našeho zájezdu. 
Snídaňe v devět, pak už nás čekaly jen zkoušky, oběd, zkoušky, koncert, večeře, koncert a teď postel! 
Nevyhnula se nám ani nějaká ta omdlení - Terka Mužíků si to dneska střihla hned dvakrát. Ale jsme všichni v pořádku, paní doktorka se o nás stará nejlépe, jak může. 


Od čtyř hodin jsme měli první vystoupení se smíšeným sborem. Čtyři písničky, žádný propadák (ráno to vypadalo mnohem hůř, ale Chlapi dopoledne zamakali a odzpívali to v rámci nejlépe, jak to šlo) Pan Baierl nás pochválil, řekl: "Nebyl tam nikde žádný velký problém, musím Vás moc pochválit za dnešní výkon." Náš výkon porota ohodnotila na krásných 81 bodů, což znamená nádherné STŘÍBRNÉ PÁSMO!!!

Zítra od půl jedenácté soutěží naše děvčata. Jdou na řadu až poslední, což je na jednu stranu výhoda a na druhou nevýhoda. Uvidíme, jak to dopadne. Moc se těšíme. Je to naše poslední soutěžní vystoupení a nebudeme předstírat, že nemíříme ještě výš než dneska! 

Tak nám zítra kolem jedenáctém držte palce - jak to bude možné, budeme Vás informovat o našem umístění. 

Fotky z dnešního dne na facebooku. 

Fotky od zpěváků na instagramu.Taková malá fronta na oběd #susicesds #SlovinskoSDS

A photo posted by Sušičký dětský sbor (@susicesds) on17. dubna 2015, 9:55: Po včerejším krásném letním počasí se nám dnes citelně ochladilo. Na zítřejší noc nám hlásí krásný 1°C. My jsme už po snídani. Za půl hodiny odcházíme na zkoušku k večernímu soutěžnímu programu. 

Děkujeme za krásný článek na isusice.euDnešní večerní nesoutěžní koncert, smíšená kategorie :) A zítra na ostro... #susicesds #SlovinskoSDS

A photo posted by Sušičký dětský sbor (@susicesds) on


16. dubna 2015, 21:59: Jsme v CELJE!!!

Plánovaný odjezd ve čtyři hodiny ráno se nám posunul na 4:12, kvůli pozdnímu příjezdu autobusu, ale vše se rychle naložilo a odjeli jsme směr Dolní Dvořiště. Hranice do Rakouska jsme přejeli kolem sedmé hodiny. Jednu zastávku jsme měli ještě v ČR a druhou kousek za Alpami. Do Celje jsme dorazili těsně před polednem - tedy přesně na čas. Hned jsme se zaregistrovali a dostali slušivé čepičky! 

Potom nás čekal přejezd na naše ubytování - spíme po dvou, někdo po třech. Klasické malé kolejní nebo introvské pokoje. Překvapením pro nás byl oběd, který jsme dostali. Měli jsme mít až večeři, tak zásoby z domova dojídáme až teď. 

Po krátkém odpočinku nás ve tři hodiny čekala zkouška v místní ZUŠ. Krátká, ale intenzivní. 

Od sedmi hodin jsme absolovovali první nesoutěžní vystoupení. Spolu s chorvatskými, maďarskými sbory a chlapeckým pěveckým sborem z Pardubic jsme v sále strávili přes dvě hodiny. 

Teď už jsme na pokojích a chystáme se jít spát. Zítra nás čeká první soutěžní vystoupení se smíšeným sborem a nesoutěžní vystoupení našich děvčat. 

první fotografie z dneška zde!

Fotografie ze zkoušky na instagramu.


Dobrou noc do ČR!
autobus


15. dubna 2015, 12:35: Přibližně patnáct a půl hodiny zbývá do našeho odjezdu. 

Bude nás tam čekat velmi nabitý program. Už zítra k večeru nás čeká první nesoutěžní koncert (smíšeňák), v pátek první soutěžní vystoupení (smíšeňák) a nesoutěžní koncert (dívky). V sobotu druhé soutěžní vystoupení (dívky) a v neděli zazpívá každý sbor jednu písničku. Poté nás čeká přejezd do Lublaňě a v noci cesta k domovu.14. dubna 2015, 15:05: Děkujeme sušické firmě HSDACH za zapůjčení téhle malinké kamery na vyblbnutí! :-) Takže už nám nic nebrání dávat Vám všem do ČR zprávy o naší cestě. 
kamera_HSDACH14. dubna 2015, 13:00: Nocovat ve slovinské Celje bychom měli ve studenstském domě. Mělo by to být něco jako vysokoškolská kolej. Pokoje po dvou, společné sociálky - ale radši se necháme překvapit. Kdo si chce o našem ubytování počíst více, tak zde je odkaz

Google nám to volně přeložil asi takhle: 
Ubytovna pro mládež v Lublani silnici v Celje přivítala své první studenty na podzim roku 1979 a reprezentoval na tři a půl desetiletí druhým domovem pro více než 6000 žáků a studentů.
Domů se skládá ze dvou věží. V roce 2014 jsme provedli první fázi rekonstrukce, který byl rekonstruován Tower B a vybavené novým nábytkem. Pokoje jsou rozložena na 5 podlažích, má 80 dvoulůžkových pokojů a 23 jednolůžkových pokojů. Všechny pokoje mají kabelové a bezdrátové připojení k internetu.
Obnovil jsme kotelnu, a tak první krok k energetické rehabilitační zařízení.
 


Připomínám, že dnešní generálka na Slovinsko je 14:00- 17:00 a potom je veřejná generálka pro rodiče (v 17 hodin). A hlavně: KROJE S SEBOU!!!!!!!!

Posted by Sušický dětský sbor on 12. duben 20158. dubna 2015, 16:30: Přesné časy odjezdu a příjezdu, které věci si nezapomenout a formulář na rozchody najdete v dopise zde
7. dubna 2015, 13:30: Za týden a nějaký ten den odjíždíme na mezinárodní soutěž do Slovinska. Přípravy jsou v plném proudu - dokonce i náš Pepča se dostává do pořádné fyzické kondice!

 • facebook-logo-2.jpg
 • instagram-logo.jpg

--- Sledujte naší cestu na sborovém facebooku a instagramu --- 
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555