Sušický dětský sbor založeno 1969

Vánoční koncerty 2016

záhlaví záhlaví záhlaví

VÁNOČNÍ KONCERTY SDS 2016Předposlední adventní víkend v Sušici se nesl v duchu vánočních koncertů, které každoročně s velkým nadšením očekávají nejen účinkující zpěváci, hudebníci a tanečníci, ale samozřejmě i rodiče a široká veřejnost příznivců SDS, o čemž svědčí tradičně vyprodaná páteční i všechna sobotní představení přípravných oddělení i Hlavního sboru.


Odpolední vystoupení zahájilo nejmladší přípravné oddělení sboru Broučci z MŠ Smetanova a ZUŠ s M.Naglmüllerovou a J.Hanusovou. Posluchače potěšili šesti veselými písničkami. Nejprve si posvítili na školníkovy myši a pak se dovádivě přesunuli přes žabku Katku a čerta s Káčou až k písním vánočním. Sluníčka s J.Pelechem a J.Zdeňkem rozzářila podium hned poté. Dětmi oblíbená Zimní čača rozpohybovala všechny zpěváčky a v podobně rozpustilém duchu se neslo celé jejich vystoupení. Občas na nás během čtyř tématických skladeb vystrkovali růžky a nakonec nám po Werichovsku vyčinili, že se nestydíme .. Po uchu lahodících kusech se na jevišti objevila pastva pro oči v podobě Tří podzimních písní v podání Tanečního souboru ZUŠ H.Kopové s doprovodem A.Sušilové. I letos následovala po jejich vystoupení malá jednoaktová operka – tentokrát „Sněhurka“ - v podání vedoucích a dětí z letního soustředění pod taktovkou M.Houškové , M.Naglmüllerové s doprovodem J. Zdeňka, která měla opět velký úspěch. Nejinak tomu bylo i u posledního vystoupení, když jeviště zcela ovládlo již tradiční těleso Rodičů a dětí v kytarovém doprovodu „kluků“ z tábora se třemi melodickými koledami, a tak se jim pod vedením M.Naglmüllerové a J.Hanusové opět podařilo krásně navodit vánoční atmosféru a zakončit tak v sobotu 10.12. 2016 oba odpolední koncerty a ten večerní zahájit.


Novinkou na programu večerních koncertů 9.a 10.12.2016 bylo na prvním místě Preambulum ve varhanním podání M.Marka. Dalšími aktéry slavnostních večerů byly Včelky. V jejich podání pod vedením J.Pelecha s korepeticí J. Zdeňka zaznělo šest krásných skladeb. Tématickou Zimní čaču a Stromeček vystřídala píseň Velký rak, kterou jsme uslyšeli vzápětí i pozpátku. V dalších veselých písních byly velmi povedené sólové party. Společně s Hlavním sborem pak zazněl již tradičně ještě „Brusič mráz“. Hlavní sbor smíšený, dívčí i Chlapi SDS s J.Baierlem, A.Sušilovou a J.Pelechem během večera předvedli mnoho skladeb při nichž k doprovodům maximálně využili šikovné hudebníky z vlastních řad .Při skladbě Hymnus opět zazněly varhany a v zahajující Praise His Holy Name se ukázal obrovský potenciál i síla všech trénovaných hlasů. Druhá část večerů se nesla v duchu svátečním, takže se ke slovu dostaly koledy.. Adeste fideles, keltská Child in a manger , Cesta ušlapaná, Vzhůru pastouškové… Vše, jak je již zvykem, s obrovským nasazením a úsměvem na rtech jak zpěváckých, tak i sbormistrovských. Očekávaným vrcholem koncertů bylo již tradiční loučení s odcházejícími zpěváky, jichž je letos celkem 9. Píseň , kterou pro publikum i sbor složili a ve které opěvovali své sborové zážitky a zvali nás k tanci byla jejich dárkem na rozloučenou. Pak už zněly jen zvonečky a společně zpívané koledy všemi v sále. Všechny koncerty potěšily stovky posluchačů a vdechly jim tu správnou vánoční atmosféru. Věříme, že stejný zájem bude i o další vystoupení, na která se SDS pečlivě připravuje a jsou již tradičním osvěžením jarních či podzimních dnů nebo jásavým zakončením školního roku.

SPSDS , sbormistři i zpěváci srdečně děkují všem sponzorům, partnerům, rodičům i posluchačům za celoroční podporu i vstřícnou spolupráci a přejí všem klidné svátky a vše nejlepší do nového roku.

hpt
 • © Sušický dětský sbor 2014
  design MATYPO s.r.o.

 • zřizovatel

  Základní umělecká škola
  Františka Stupky v Sušici
  Lerchova 255
  342 01 Sušice

 • organizační výbor

  Spolek přátel
  Sušického dětského sboru
  Lerchova 255, 342 01 Sušice
  IČO: 62630555